Чому перліт - найефективніший матеріал для задувки міжстінових пустот?

Тема у розділі 'Утеплення міжстінових пустот способом задувки', створена користувачем Teplover, 08.12.2016.

 1. Teplover

  Teplover Administrator Команда форуму

  Якщо хочете утеплити власний будинок, насамперед варто розібратися в тому, як це правильно зробити. Щоб не йти на поводу в підрядників, давайте розберемося, які є види утеплення та який ефект ми можемо отримати від того чи іншого способу.
  Загальні енерговитрати будинку складаються з втрат тепла через стіни, вікна, двері, перекриття, підлогу, вентиляцію та зовнішню інфільтрацію. Кожен будинок індивідуальний в цьому плані, але теоретичні підрахунки та усереднені практичні висновки дають нам таку загальну картину, що в не утепленому будинку втрати тепла через перекриття (покрівлю) будуть становити приблизно 35%, через стіни будинку 30%, вікна та двері 15%, підлога 10%, інше 10%

  Отже утеплення стін зменшить витрати палива на обігрів будинку майже на третину. Для цього можна виконувати зовнішнє утеплення, міжстінове утеплення та внутрішнє утеплення. Усі спеціалісти вже давно дійшли висновку, що найефективнішим буде утеплення стінової конструкції ззовні. Такі роботи називаються фасадними, бо змінюють не тільки тепловий опір, а й зовнішній вигляд будинку. Фасадне утеплення забезпечить надійну теплоізоляцію стінової конструкції. Стіни будинку будуть прогріватися та віддавати тепло всередину приміщення. На сьогоднішній день це не дешеве задоволення, а кваліфікація робітників при виконанні таких робіт має бути високою. Ще одним найголовнішим фактором, який потрібно враховувати перед початком утеплення будинку, це те що стіна під теплоізоляційною оболонкою має бути суцільною, тобто в її товщі не повинно бути вентильованих прошарків, які в подальшому будуть витягувати тепло зсередини будинку і зводити нанівець весь теплоізоляційний ефект від зовнішнього утеплення. Це відбувається тому, що будь-який повітряний простір в стіні ніколи не може бути повністю герметичним, з’являються конвективні втрати, стіна продувається і теплоізоляційний шар не може прогріти товщу стіни. Такі поблеми з’являються в будинках, що вимурувані по принципу колодязьної кладки, де заради економії матеріалів будівельники залишали пустоти в 6-8 см або в будинках, що облицьовувались цеглою і при цьому залишався повітряний прошарок 8-12 см. В таких випадках, розпочинати роботи по утепленню власного житла слід з міжстінового утеплення. Виконати це можна способом задувки теплоізоляційного матеріалу в пустоти за допомогою спеціального обладнання. В залежності від товщини міжстінового прошарку, такий спосіб утеплення може бути альтернативою фасадним роботам, які по вартості значно дорожчі.

  Чому перліт?
  Матеріал для задувки повинен бути максимально ефективним, екологічним, негорючим, паропроникним та не втрачати свої властивості з часом. Всі ці характеристики поєднує в собі такий утеплювач, як спучений перліт. Коефіцієнт теплопровідності його становить всього 0,039 Вт/мК, що нижче чим будь-який інший матеріал. Один сантиметр перліту по своїх теплоізоляційних властивостях замінить 12 см цегляної кладки. Спучений перліт – це гірська порода, яка під дією температури має властивість розпушуватись і утворювати маленькі кульки, або перли – звідки і його назва. Він не включає в своєму складі ніяких домішок та в’яжучих, це повністю екологічний та негорючий матеріал. Протягом всього часу, перліт не розкладається, не гниє та не виділяє жодних запахів. Спучений перліт - це паропроникний матеріал. Волога, виходячи з будинку, не осідає в товщі стінової конструкції і стіна залишається сухою на протязі всього терміну експлуатації. Наш завод не тільки є виробником спученого перліту та вермікуліту, а й виконує роботи по міжстіновому утепленню способом задувки цими матеріалами.
   
 2. Ecostep

  Ecostep New Member

  Скільки буде коштувати утеплити будинок перлітом?
   
 3. Назар

  Назар New Member

  Доброго дня.
  Вартість робіт та матеріалів обраховується вже після завершення всіх робіт, адже неможливо визначити скільки саме матеріалу ми затратимо в процесі.
  1м3 перліту спученого М75 (найтепліша марка) коштує 640грн
  Робота по вкладанні матеріалу 500грн/м3 + 50грн за отвір
  В середньому виходить 1200грн/м3 з роботою. Якщо товщина прошарку в стіні 10см то 1кв.м. обійдеться всього 120грн - це найдешевше що пропонує ринок на сьогоднішній день, а по ефективності навіть не всі фасадні системи дають такий результат, як спучений перліт в якого коефіцієнт теплопровідності всього 0,039 Вт/мК
   
 4. Ecostep

  Ecostep New Member

  У мене будинок облицьований силікатною цеглою, як в такому випадку ви заробляєте отвори? Хвилює цілісність фасаду.
   
 5. Назар

  Назар New Member

  Для того щоб не порушувати цілісність фасаду ми завжди намагаємось вирізати цеглину. Після укладання матеріалу вона(цеглина) вставляється на своє місце і затирається розчином.
   

Поділитися цією сторінкою