Мурувальний розчин для кладки керамоблоку

Тема у розділі 'Все про доутеплення стін з керамоблоку', створена користувачем Назар, 11.05.2017.

 1. Назар

  Назар New Member

  При будівництві житла, чи не найважливішим фактором, який обумовлює вибір того чи іншого стінового матеріалу, є показник енергоефективності. На сьогоднішній день, найпопулярнішими стіновими матеріалами для приватного будівництва є газоблок, піноблок, керамоблок, керамзитоблок, арболітовий блок, ракушечник та ін.. Всі ці матеріали володіють низькою теплопровідністю та відрізняються по своїй міцності на стискання та додатковому опору теплопередачі R (м2К/Вт), що створюють. Останній показник залежить від теплопровідності матеріалу блоку та його ширини. Але знаючи тільки ці показники, ми ще не можемо зробити висновки, чи буде будинок достатньо теплий та зберігатиме дорогоцінне тепло всередині чи ні.

  Проте, для отримання повної картини необхідно знати показник опору теплопередачі всієї стінової конструкції. При муруванні стіни, блоки монтуються на цементнопіщаний розчин, клейовий розчин чи на «теплий» розчин. Цей фактор є немаловажливим, оскільки шви в стіні виступають своєрідними «містками холоду». Наприклад опір теплопередачі R стіни, що вимурувана з крупноформатного поризованого блоку розміром 380 х 248 х 238 мм на звичайному цементнопіщаному розчині товщиною шва 10 мм та на перлітову розчині, відрізняється на 30%. Саме на цю величену стіни будуть віддавати більше тепла з будинку, а це вже дуже вагомий показник.

  Звичайно, ми можемо зменшити товщину шва до декількох міліметрів, що зменшить втрати тепла, але будівництво такої точності вимагає високої кваліфікації працівників та точних геометричних розмірів самих блоків. Більшість виробників будівельних блоків заявляють, що їх продукт відноситься до першої категорії точності – це відхилення від номінального розміру в межах ±1 мм. В такому випадку можливе використання цементних клейових розчинів, що відрізняються високою еластичністю. Проте на будівельному майданчику, маємо дещо інші реалії. Як вже зазначалося, кладка на цементнопіщаному розчині з товщиною шва до 10 мм втрачає свої теплоізоляційні властивості на 30%. Мурувальні розчини, які наповнені теплоізоляційними наповнювачами називають «теплими» саме через їх властивість погано проводити тепло, а отже не утворювати «містків холоду» в стіновій кладці. Розрізняють теплі клея на керамзитовому піску, деревній золі та особливого розповсюдження здобули теплі розчини на перлітовому піску. По своїм механічним та теплоізоляційним властивостям перлітові мурувальні розчини зарекомендували себе дуже добре. Вони характеризуються низьким коефіцієнтом теплопровідності від 0,14 Вт/мК. Такий показник співставний з теплоізоляційними властивостями самої стіни, тому ефект «містків холоду» абсолютно нівелюється.

  Дуже часто теплий розчин готують на будівельному майданчику по простому рецепту, але точно витримати всі пропорції, рівномірно змішати компоненти з додаванням необхідних добавок, що полегшать роботу, теплоізоляційні та механічні властивості розчину, можливо тільки на сучасному автоматизованому обладнанні.
   

Поділитися цією сторінкою